Rimos Rusinovos tapybos darbų paroda „Mano spalvos“

2022-06-10

Nuo 2022 m. birželio 13 iki liepos 1 d. Vrublevskių bibliotekos renginių salėje veiks Katalogų skyriaus darbuotojos Rimos Rusinovos tapybos darbų paroda „Mano spalvos“.

Rima Rusinova apie save ir kūrybinį kelią:

„Pagrindiniai mano kūrybos žanrai – peizažas, natiurmortas, portretas, mėgstamos temos – žmogus ir gamta. Darbuose vyrauja mylimo miesto Vilniaus motyvai, senamiesčio vaizdai, miesto apylinkių peizažai, Lietuvos gamta. Myliu gyvenimą ir gamtą, nes gamta yra pati didžiausia mano mokytoja, ir savo žavėjimuosi ja noriu pasidalinti su kitais. Stengiuosi, kad tai, ką vaizduoju, būtų suprantama visiems. Mano tapyba pasižymi realizmu, gyvenimo džiaugsmu, meile savo kraštui. Kūrybos tikslas – pavaizduoti pasaulio grožį ir gėrį, kartu perduodant savo moterišką pasaulio suvokimą. Noriu parodyti žmonėms, kiek daug grožio galima pastebėti mažuose kasdieniuose dalykuose, jei į juos žvelgi menininko akimis. Tapydama laikausi realistinių tradicijų, bandau savo jėgas įvairiuose tapybos žanruose ir technikose. Mus supantis gamtos pasaulis yra tobulas, ir mano, kaip dailininkės, užduotis – parodyti jį kitiems, nes manau, kad grožis padeda žmogui gyventi ir skatina kurti.

Kūrybos gyslelę paveldėjau iš mamos ir močiutės.1981 m. baigiau Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklą, kurioje dėstė žinomi dailininkai: A. Švėgžda, I. Piekuras, M. T. Rožanskaitė, A. Andriuškevičius ir kiti. Lankiau ir privačias piešimo pamokas pas V.Pečiukonį. 1985 m. pradėjau dirbti Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekoje, o 1991 m. baigiau Vilniaus kultūros mokyklos Bibliotekininkystės fakultetą. Nuo 2013 m. esu Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, nuo 2016 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija suteikė man meno kūrėjo statusą.

Parodose dalyvauju nuo 1995 metų; surengiau 13 personalinių parodų, aktyviai dalyvauju kolektyvinėse parodose. Galbūt mano kūriniai ir neapkeliaus pasaulio, bet tikiuosi, kad pasieks ir sušildys vieno ar kito man mielo žmogaus širdį. Dėkoju visiems, kurie domisi mano darbais. Tegul gerumas ir meilė gyvenimui plasnoja mūsų širdyse!“