Pranciškui Skorinai skirta paroda

2022-09-27

2022 m. rugsėjo 22 d., 17 val., Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje bus atidaryta paroda „Pranciškaus Skorinos „Mažajai kelionių knygelei“ – 500“.

Parodos rengėjai dr. S. Narbutas, dr. Daiva Narbutienė lankytojams aštuoniuose stenduose pristatys Skorinos gyvenimą ir jo asmenybę, papasakos apie jo epochą ir amžininkus, iškilius valstybės ir Bažnyčios vadovus, nušvies aplinkybes, lėmusias spaudos atsiradimą Lietuvoje, ir atskleis, kaip Skorinos atminimas gerbiamas Lietuvoje, Baltarusijoje ir Čekijoje. Parodoje bus galima pamatyti unikalių dokumentų, saugomų LMA Vrublevskių bibliotekoje: valdovų privilegijų Vilniaus miestui, XVI a. raštų, kuriuose minimas Skorina ir iškilūs jo amžininkai: Mikalojus Husovianas, Mikalojus Radvila jaunesnysis, Albertas Goštautas, Albertas Taboras, Jonas iš Lietuvos kunigaikščių, Paulius Alšėniškis ir kiti. Čia taip pat eksponuojama vienintelė Lietuvoje Skaičių knyga – Skorinos Prahoje 1517–1520 m. išspaudintos „Rusėniškosios Biblijos“ dalis.

Paroda yra vienas iš Skorinai, „Mažajai kelionių knygelei“ ir spaudos pradžiai Lietuvoje skirtos savaitės (rugsėjo 19–23 d.) renginių. Ji veiks iki lapkričio 14 d. Ją bus galima aplankyti darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.

Pavienius asmenis kviečiame registruotis į ekskursiją spalio 7 d. 10 val. adresu egle.stasiukaityte@mab.lt arba telefonu: +370 686 35763

Parodos rengėjų informacija