Paroda „Penkeri fotografo metai Vilniuje“

2021-10-13

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje 2021 m. spalio 11 d.  – gruodžio 1 d.  veikia John Kewley darbų paroda „Penkeri fotografo metai Vilniuje“

John Kewley gimė Australijoje, fotografuoja nuo paauglystės. Sekdamas geriausiais fotografijos meistrais šio amato ir meno mokėsi įvairiais būdais: savarankiškai, kursuose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse. Savo individualų stilių kūrė ir tobulino nuolat eksperimentuodamas, siekdamas nepriekaištingos vaizdo, atspaudo kokybės, naudodamas ir fotojuostas, ir skaitmeninę kamerą.

Iki 2010 m. John Kewley dalyvavo parodose Australijoje, yra gavęs apdovanojimų įvairiuose  meno festivaliuose. Labai gerai įvertintos dvi jo darbų temos: vietos peizažai ir meniškai parodytas moters kūnas. 2004–2016 m. John dažnai lankėsi Italijoje – dalyvavo garsių fotografijos meistrų organizuotuose mokymuose, studijavo italų kalbą ir kultūrą, fiksavo vietos žmonių gyvenimo akimirkas. Nuo 2016 m. gyvena Vilniuje.

Šiai parodai atrinktos nuotraukos darytos Lietuvoje 2015–2021 m. Jose užfiksuoti Vilniaus ir kitų Lietuvos vietų vaizdai, pamatyti užsieniečio akimis.

Menininko credo

  • Visų pirma mane domina žmonės – jų išvaizda, kūno formos, kuo jie užsiima: bendruomeninė, kultūrinė veikla, gatvės gyvenimas. Portretai visomis formomis – nuo užfiksuotos akimirkos iki konceptualaus pateikimo.
  • Fotografuoju, kaip žmogaus veikla paliečia jo gyvenamą aplinką. Vaizdų diapazonas platus: nuo neįprastų kraštovaizdžio struktūrų iki pėdų įspaudo pajūrio smėlyje, matomo tol, kol jį nuplaus atsiritusi banga.
  • Nenorėčiau, kad į mano darbus būtų žiūrima kaip į kritinį vienos ar kitos situacijos vertinimą – aš tiesiog priimu gyvenimą tokį, koks jis yra, ir fiksuoju man įdomias akimirkas.

Kviečiame į susitikimą su parodos autoriumi, fotografu John Kewley 2021 m. spalio 20 d. 16 val. renginių salėje (15 kamb.)
Registracija į renginį el. paštu: egle.stasiukaityte@mab.lt