Kasmetinė mokslinė konferencija Scientia et historia

2024-04-09

2024 m. balandžio 4–5 dienomis Vilniuje ir Kaune vyko kasmetinė mokslinė konferencija Scientia et historia, kurią rengė Lietuvos mokslo istorikų ir filosofų bendrija kartu su Lietuvos kultūros tyrimų institutu, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejumi ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka.

Šiais metais konferencija buvo skirta iš Karaliaučiaus kilusio žymaus filosofo Imanuelio Kanto (1724–1804) 300 gimimo metų jubiliejui. Kanto veikalai turėjo didelę įtaką ne tik filosofijai (iki šių dienų), bet ir gamtos mokslų raidai XVIII a. pabaigoje ir XIX a. pradžioje. Konferencija vyko dvi dienas: pirmoji diena buvo skirta filosofiniams ir sociologiniams, antroji – mokslo ir medicinos istorijos tyrinėjimams. Pirmąją dieną konferencija vyko Lietuvos kultūros tyrimų institute (Vilniuje), antrąją – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje (Kaune). Buvo perskaityta 40 pranešimų, parengta jų santraukų knygelė. Konferencijoje pirmą dieną dalyvavo 22, antrą dieną – 34 dalyviai ir pranešėjai.

Konferencijoje pranešimus skaitė ir LMAVB darbuotojos: Giedrė Miknienė „Prieš 100 metų parašyta: nacionalinė retrospektyvioji analizinė bibliografija, 1924 metai“ (perskaitė B. Railienė), Eglė Paškevičiūtė-Kundrotienė „Jono Basanavičiaus bibliografija – ir mokslo istorikams“ ir Birutė Railienė „Lietuvos medicinos istorija… ženkleliuose“.

Konferencijos programa ir santraukų knygelė paskelbta Lietuvos mokslo istorikų ir filosofų bendrijos internetinėje svetainėje: http://www.moksloistorija.lt/scientia-et-historia-2024/.

Pirmosios konferencijos dienos įrašas: https://www.youtube.com/playlist?list=PLzHbcEV9ptytmXHz0oz2-CGk0e2G8cXb2

Parengė dr. Birutė Railienė

Konferencijos dalyviai Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje.
Edvino Kričkovo nuotrauka.