Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė 2021“

2021-09-02

2021 m. rugsėjį pasitinkame mokslo festivaliu „Erdvėlaivis Žemė 2021“. Šiame mokslo festivalyje, kuris vyks rugsėjo 9–17 d., jau ketvirtą kartą dalyvauja ir LMA Vrublevskių biblioteka. Kviečiame registruotis į Bibliotekoje vyksiančius festivalio renginius.

2021 09 13 (pirmadienis), 12 val.
Pažintinė ekskursija Skaitmeninimo skyriuje

Skyriaus darbuotojai dalinsis profesine patirtimi, supažindins su turima įranga, skenerių panaudojimo galimybėmis ir jų programomis, aptars kaip ir kokiais kriterijais remiantis dokumentai atrenkami skaitmeninimui, kokius reikalavimus jie turi atitikti, kokios rezoliucijos reikia skirtingo formato dokumentams, kaip jie yra šifruojami, apkarpomi ir paruošiami elektroninei terpei, įvertinant jų peržiūros galimybes. Pamatysite, kaip vyksta skaitmeninimo procesas, galėsite patys pabandyti skenuoti. Ekskursiją ves skyriaus darbuotojas Alfredas Kulingauskas.

Renginio trukmė 1 val. Registracija adresu: https://www.mokslofestivalis.eu/renginys/2021/skaitmenines-knygos-kurimas-4/.

2021 09 14 (antradienis), 12 val.
Praktiniai istorinių dokumentų konservavimo ir restauravimo darbai

Galėsite pamatyti, kaip restauratoriams pavyksta prikelti dokumentus naujam gyvenimui. Renginio metu susipažinsite su konservavimo ir restauravimo technologijomis, dokumentų ir medžiagų, naudojamų restauravimui, tyrimais ir mikrochemine analize. Skyriaus darbuotoja Birutė Giedraitienė papasakos apie Vrublevskių  bibliotekoje saugomus dokumentus su įvairių tipų antspaudais, supažindins su antspaudų istorija.

Renginio trukmė 1 val. Registracija adresu: https://www.mokslofestivalis.eu/renginys/2021/istoriniu-dokumentu-praktiniai-konservavimo-ir-restauravimo-darbai-2/.

2021 09 16 (ketvirtadienis), 16 val.
Diskusija ir knygos pristatymas

Vrublevskių bibliotekos renginių salėje bus pristatoma mokslinė monografija „Sovietologijos pradžia: Rytų Europos mokslinių tyrimų institutas Vilniuje 1930–1939 m. Idėjos – žmonės – palikimas“. Apie Rytų Europos studijų raidą tarpukariu ir jų dabartinę būklę renginyje kalbės Varšuvos universiteto Rytų Europos centro direktorius Janas Malickis ir šio centro profesorius habil. dr. Leszekas Zasztowtas. Diskusiją ves doc. Andžejus Pukšto.

Registracija adresu: https://www.mokslofestivalis.eu/renginys/2021/konferencija-knygos-pristatymas/.

2021 09 17 (penktadienis), 12 val.
Ekskursija po LMA Vrublevskių biblioteką

Lankytojus supažindinsime su Vrublevskių biblioteka, jos istorija ir veikla. Ekskursijos metu parodysime XVI a. dokumentus, pirmąsias spausdintas knygas – inkunabulus, senovinius giesmynus, Lietuvos prezidento A. Smetonos laišką ir kt. Ekskursiją ves gidas Dovilas Petkus.

Renginio trukmė 1 val. Registracija adresu: https://www.mokslofestivalis.eu/renginys/2021/ekskursija-lma-vrublevskiu-bibliotekoje/

Norėdami daugiau sužinoti apie festivalio renginius LMA Vrublevskių bibliotekoje, rašykite adresu: dovilas.petkus@mab.lt.