Bibliotekos dokumentas Molėtų krašto muziejuje
Birželio 11 d. į Molėtų krašto muziejų iš daugelio Lietuvos vietų rinkosi molėtiškiai, kolegos muziejininkai ir kitų atminties institucijų darbuotojai. Čia surengtoje iškilmėje visuomenei buvo pristatyta nauja šiuolaikiška ekspozicija „Raktas į Molėtų krašto istoriją“. Ją pristačiusi muziejaus direktorė Irma Balčiūnienė pasidžiaugė vertingais eksponatais, surinktais iš įvairių Lietuvos ir užsienio atminties institucijų, taip pat moderniomis priemonėmis pasakojimą sukūrusiais partneriais ir labdaringais rėmėjais. Sveikinimo žodį taręs Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika susirinkusiuosius maloniai nustebino, įteikęs muziejininkams dosnią piniginę premiją. Kolegas šiltai pasveikino buvęs Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas ir Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, taip pat LMA Vrublevskių bibliotekos direktorius Sigitas Narbutas. Mat nuo šiol Molėtuose bus galima išvysti dokumentą, kuriame pirmą kartą paminėtas miesto vardas. Tai Lenkijos karaliaus Jogailos 1387 m. privilegija Vilniaus vyskupui, išduota krikštijant Aukštaitiją. Dokumento originalas saugomas LMA Vrublevskių bibliotekoje. Alvydo Balandos, Justinos Čereškaitės ir Daivos Narbutienės nuotraukos.
Direkcijos informacija












