Skaistės Valaitytės tapybos paroda

2021-10-12

Bibliotekos antro aukšto fojė prie Bendrosios skaityklos veikia Skaistės Valaitytės tapybos paroda. Apie žingsnius į meno pasaulį, savęs pažinimo bandymus autorė kalba nuoširdžiai:

„Šiuolaikinis gyvenimas dažnai verčia elgtis ne taip, kaip iš tiesų norėtume. Daugiau nei du dešimtmečius aš laikiausi taisyklių, kurios priimtinesnės didesnei visuomenės daliai, stengiausi laikytis nemielų, bet saugumo jausmą teikiančių standartų.

Kasdien sukosi monotoniškas, užburtas ratas. Labai aiškiai pajutau, kad laikas peržiūrėti savo gyvenimo tikslus – taip atradau tapybą, kartu ir dienos įgavo spalvų, kontrastų žaismo. Dabar pirmąją dienos dalį, pripildytą biurokratijos, popierizmo, normų, liepiamųjų nuosakų, vakare keičiu į savo susikurtą erdvę, skirtą tapybai. Bendrauja įkvėpimas ir vidinis kritikas, kyla laisvos, tik nuo mano minčių priklausančios kūrybos bangos, ir skatina nesustoti.
Nebijau eksperimentuoti, derinu griežto ir laisvo stiliaus linijas. Didžiausią dėmesį skiriu spalvoms, ypač grynoms: man mėlynas dangus žavesnis už apniukusį. Neturiu išankstinio „spalvų žaidimo“ plano, tiesiog mėgaujuosi tapymu. Klausau savo vidaus suprasdama, kad kiekvienas baigtas darbas yra unikalus ir nebus pakartotas.“

Paroda veiks iki 2021 m. lapkričio 15 d.