VPN ir belaidžio ryšio tinklas

Bibliotekos VPN ir belaidžio ryšio tinklu gali naudotis visi bibliotekos skaitytojai. Dėl registracijos kreiptis el. paštu aptarnavimas@mab.lt

LMAVB VPN

VPN – Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos teikiama kompiuterių tinklo paslauga, kuria naudodamiesi bibliotekos skaitytojai gali prisijungti prie bibliotekos kompiuterių tinklo nebūdami bibliotekoje. Tai patogu, kai norima naudotis bibliotekos prenumeruojamomis duomenų bazėmis iš namų ar pan.

Kaip prisijungti

Naudoti LMAVB VPN ryšį bibliotekoje nerekomenduojama, nes tai nesuteikia jokių privalumų ir riboja kompiuterių tinklo resursų naudojimą.

LMAVB WiFi

Belaidės prieigos tinklas, leidžiantis bibliotekoje esantiems lankytojams prisijungti prie interneto bei bibliotekos prenumeruojamų duomenų bazių iš savo asmeninių kompiuterių bei mobiliųjų įrenginių.

Kaip prisijungti

Bibliotekoje yra trys naudotojų tinklai:

  • MABskaitytojams – naudoja bibliotekos skaitytojai nuo 18 metų
  • MABjaunimas – naudoja bibliotekos skaitytojai iki 18 metų
  • MABinfo – naudoja visi bibliotekos lankytojai (nereikia prisijungimo vardo ir slaptažodžio)

Eduroam (angl. Education Roaming) – tarptautinis akademinių organizacijų belaidės prieigos (WiFi) tinklas. Bibliotekoje eduroam tinklu gali naudotis tik kitos organizacijos eduroam naudotojai ir bibliotekos darbuotojai.