Apie LDK viešųjų notarų ženklus

2022-06-03

2022 m. birželio 8 d. 17 val. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g. 1, įvyks  Ingos Ilarienės, Lietuvos istorijos instituto tyrėjos archeografės paskaita „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės viešųjų notarų ženklai: vaizdo individualumas ir visuotinumas“.

Paskaitoje bus kalbama, kaip lotyniškosios Europos civilizacijos reiškinys, viešasis notariatas, kilęs Italijoje, klostėsi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vyskupijose XIV–XVI amžiais, koks yra seniausias žinomas Vilniuje vidaus reikmėms parengtas notarinis dokumentas, ką ir kur veikė LDK viešieji notarai ir ką mes apie juos žinome. Dėmesio centre bus viešųjų notarų parengti ir pasirašyti dokumentai su juose esančiais signetais. Klausytojai turės galimybę išgirsti, kas tie notariniai signetai, kokią funkciją jie atliko, o svarbiausia – kas juose vaizduojama? Lektorė kviečia pažvelgti į XIV–XVI a. LDK viešųjų notarų ženklų vaizdus, pasigilinti į jų devizų turinį ir atpažinti ženklo vaizdo idėją.

Bibliotekos fojė trijų stendų ekspozicijoje iki birželio 30 d. eksponuojama paroda „Vilniaus notarai“. Parodos rengėja I. Ilarienė .

Komunikacijos skyrius