Tarptautinė chemijos istorijos konferencija Norvegijoje

2017 m. rugpjūčio 28–29 d. LMA Vrublevskių bibliotekos Mokslinės informacijos skyriaus Bibliografijos sektoriaus vadovė dr. Birutė Railienė dalyvavo tarptautinėje chemijos istorijos konferencijoje Trondheimo mieste Norvegijoje. Konferencijoje B. Railienė pristatė Andriejaus Sniadeckio (1768–1838) 250-ųjų metinių (2018 m.) minėjimo sumanymus Lietuvoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje, naują svetainę (stendiniame pranešime) bei dalyvavo Chemijos istorijos darbo grupės ataskaitiniame rinkiminiame posėdyje (B. Railienė yra Lietuvos chemijos istorikų atstovė šioje organizacijoje nuo 2008 m.).

Chemijos istorijos darbo grupė buvo įkurta prieš 40 metų nedidelės chemijos istorijos entuziastų grupės Budapešte, Vengrijoje. Pagrindinis naujos organizacijos uždavinys buvo atkreipti visuomenės dėmesį į chemijos mokslo ir mokslininkų indėlį į visuomenės raidą, garsinti kiekvienos šalies nacionalinį indėlį į bendrosios chemijos raidą. Vėliau darbo grupė tapo Europos chemijos ir molekulių mokslo asociacijos struktūriniu padaliniu. Tarptautinės konferencijos pradėtos rengti nuo 1991 m. Ši darbo grupė vienija įvairių Europos chemijos organizacijų chemijos istorijos padalinius:

2017 m. vyko jau 11-oji tarptautinė chemijos istorijos konferencija, subūrusi 110 pranešėjų ir dalyvių iš 26 viso pasaulio šalių. Konferenciją surengė Norvegijos mokslo ir technologijos universitetas kartu su Europos chemijos ir molekulių mokslo asociacijos Chemijos istorijos darbo grupės Norvegijos padaliniu.

B. Railienės dalyvavimą konferencijoje rėmė LMA Vrublevskių biblioteka.

Konferencijos programa >>>
Pranešimų santraukų knygelė >>>

Informaciją rengė dr. Birutė Railienė

Nuotraukoje: Europos chemijos ir molekulių mokslo asociacijos Chemijos istorijos darbo grupės prezidentė Brigitte van Tieggelen ir dr. Birutė Railienė.
Fotografavo Mentzas Indegaardas