Skorinos pagerbimas Prahoje

2017 m. birželio 14–15 d. Čekijos nacionalinėje bibliotekoje ir kai kuriose kitose Prahos vietose įvyko keli renginiai, kuriais buvo pagerbtas pirmasis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos leidėjas, Šventojo Rašto vertėjas, liturginis poetas, mokslininkas ir pedagogas Pranciškus Skorina. Prie jų prisidėjo ir LMA Vrublevskių biblioteka.

Per kelias dienas buvo surengtas mokslinis simpoziumas, jame perskaityta 11 pranešimų, įvairiais aspektais aptarusių P. Skorinos ir jo šeimos gyvenimą, naujai įvertinusių jo asmenybę ir pačią Rusėniškąją Bibliją. Dalyviai apsilankė ir susipažino su Čekijos nacionaline ir Strahovo vienuolyno bibliotekomis, padėjo gėlių toje vietoje, kur Rusėniškoji Biblija buvo spausdinama. Renginiuose dalyvavo Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Edvilas Raudonikis, Baltarusijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Valerijus Kurdiukovas, Čekijos nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius Martinas Kocanda, Baltarusijos nacionalinės bibliotekos direktorius Romanas Motulskis, BNMA Centrinės mokslinės J. Kolaso bibliotekos direktorius Aleksandras Gruša, LMA Vrublevskių bibliotekos direktorius Sigitas Narbutas, LMAVB Retų spaudinių skyriaus vedėja Daiva Narbutienė, gausūs kiti Skorinos tyrėjai iš Čekijos, Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos.

Simpoziumo metu buvo pristatyta šiemet LMAVB išleista monografija Pranciškaus Skorinos Rusėniškajai Biblijai – 500. Po jo iškilmingai atidaryta paroda tuo pačiu pavadinimu. Ji žymi naują etapą P. Skorinos vaizdavimo istorijoje, mat joje pristatytas pentaptichas, vaizduojantis LDK spaudos pradininką jauną ir be ūsų (dailininkas Eugenijus Ivanovas). Šią parodą bus galima pamatyti Čekijos nacionalinėje bibliotekoje 2017-06-14 – 07-08.

 LMAVB direkcijos informacija

Nuotraukos D. Narbutienės ir S. Narbuto >>>