Baltijos restauratorių konferencija

Gegužės 24–27 d. Tartu (Estijoje) įvyko Baltijos restauratorių trienalė „Kintantys kontekstai: nuo aplinkos iki idėjų“ („Changing contexts: from environment to ideas“). Šį kartą joje dalyvavo LMA Vrublevskių bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus restauratorė Medeina Steponavičiūtė, viena iš konferencijos moderatorių ir pranešimo prevencinio konservavimo tema „Prevencinis konservavimas LDK valdovų rūmų ekspozicijose ir archeologinių radinių fonduose“ bendraautorė (su M. Mieliausku, J. Kalėjiene).

Vienuoliktojoje konferencijoje dalyvavo 205 pranešėjai. Per tris dienas buvo perskaityti 35 pranešimai bei suteikta galimybė susipažinti su 54 stendiniais pranešimais. Surengti keturi praktiniai mokymai, kurių metu dalyviai buvo supažindinti su plastikais ir jų degradacija, tyrimo metodais, naudojamais kultūros vertybių analizėje, žemėlapių ir pergamento restauravimu ir Šv. Jono bažnyčios atkūrimo darbais. Surengtos ekskursijos po 2016 m. atidaryto Estijos nacionalinio muziejaus restauracinę ir modernią jo ekspoziciją bei Nacionalinio Estijos archyvo restauravimo centrą. Konferencijoje taip pat dalyvavo nemaža specialistų delegacija iš Lietuvos. O konferencijos uždarymo metu Lietuvos atstovams organizatoriai perdavė teptuką – kitos Baltijos restauratorių trienalės, kuri 2020 m. bus rengiama Lietuvoje, simbolį.

Pirmą kartą prieš trisdešimt metų surengta konferencija organizuojama kas trejus metus. Vis kitoje Pabaltijo valstybėje rengiama konferencija sukviečia įvairių šalių restauravimo, konservavimo specialistus aptarti svarbiausių pastaraisiais metais atliktų darbų, kylančių problemų, pasidalinti savo patirtimi, naujais atradimais ir žiniomis. Konferencijoje aptariamos visos svarbiausios veiklos sritys – nuo restauravimo svarbos, etikos, muziejų ir saugyklų prevencijos, taikomosios dailės, archeologijos objektų restauravimo iki nekilnojamų objektų atkūrimo.

Informaciją rengė LMAVB Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyrius