Tarptautinė mokslo konferencija Varšuvoje

2017 m. gegužės 25–26 d. Varšuvos universitete vyko tarptautinė mokslo konferencija „Lenkiškosios / lenkų diasporos raštijos paveldas užsienio rinkiniuose – problemos, tyrimo metodai, rezultatai ir tyrimų perspektyvos“. Joje dalyvavo pranešėjai iš Baltarusijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rusijos, Slovakijos, Švedijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vokietijos. Plenarinėje ir kitose aštuoniose sesijose buvo perskaityta 80 pranešimų.

Konferencija buvo skirta rankraščiams, knygoms ir kitiems spaudiniams, saugomiems daugelio užsienio šalių įvairių atminties institucijų rinkiniuose. Pranešimuose pristatyti nedaug tirti dokumentai, kolekcijos, taip pat šio paveldo ir istoriografijos tyrimai, aptarti dokumentų katalogavimo ir skaitmeninimo klausimai.

Konferencijoje dalyvavo LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus mokslo darbuotoja dr. Neringa Markauskaitė, kuri perskaitė pranešimą „Įrašai kaip tyrinėjimo šaltinis LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus rinkinyje“. 

Informaciją rengė LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyrius