Tarptautinių japoniško popieriaus konservavimo kursų pristatymas

2016 m. spalio 27 d.  LMA Vrublevskių bibliotekoje vyko tarptautinių japoniško popieriaus konservavimo kursų pristatymas. Kursuose sukaupta patirtimi pasidalino LMA Vrublevskių bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus restauratorė Aušra Čiuladienė.

Dalyvavo LDM Prano Gudyno restauravimo centro, Vilniaus universiteto bibliotekos, LNB M. Mažvydo bibliotekos, Lietuvos nacionalinio muziejaus restauratoriai ir kolegos iš LMA Vrublevskių bibliotekos.

2016 m. rugpjūčio 29 – rugsėjo 16 d. Tokijuje, Japonijoje, vyko tarptautiniai japoniško popieriaus konservavimo kursai, kuriuos nuo 1992 m. rengia Tarptautinis kultūros vertybių konservavimo ir restauravimo studijų centras (ICCROM) Romoje ir Japonijos nacionalinis kultūros vertybių tyrimo institutas (NRICP) Tokijuje.

Organizatoriai sulaukė daugiau nei 300 dalyvių anketų iš 65 pasaulio šalių, tačiau pakviesti į kursus buvo tik 10 dalyvių iš Lietuvos, Lenkijos, Kroatijos, Islandijos, Naujosios Zelandijos, Egipto, Ispanijos, Belgijos, Pietų Korėjos ir Butano.

Vardinį kvietimą gavo ir LMA Vrublevskių bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus darbuotoja Aušra Čiuladienė. Per visą kursų rengimo laikotarpį tai tik trečia galimybė Lietuvos restauratoriams kelti savo kvalifikaciją tokio aukšto lygio popieriaus konservavimo kursuose.

Nuotraukos >>>