Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės programoje – ypatingas LMA Vrublevskių bibliotekos meniu

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2016 m. balandžio 23–29 d. skelbia 16-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę.  Jos tema kartoja Bibliotekų metų šūkį: Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė.

LMA Vrublevskių bibliotekos ypatingas meniu, skirtas visuomenės dvasinei sveikatai pastiprinti:

Pusryčiai su „Mano mėgstamiausių knygų herojais“ – balandžio 26 d. (antradienis) 10.30 val. Lopšelio-darželio „Bitutė“ vaikučiai kartu su auklėtojomis Liucina Adamovič ir Reda Salickaite pristatė piešinių ir rankdarbių parodėlę, atliko meninę programėlę.

Nuotraukos Vikos Petrikaitės >>>

Labdaringi pietūs Knygų dovanų mugėje – balandžio 29 d. (penktadienis) 11–14.30 val. Akcijoje dalyvavo ir knygas dovanojo Lietuvos nacionalinis muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos istorijos institutas, Gamtos tyrimų centras, Lietuvos mokslų akademija ir LMA Vrublevskių biblioteka. Knygų mugės dalyviams buvo dovanojami šių institucijų išleisti leidiniai ir labdarai surinkti pinigai, už kuriuos biblioteka tikisi nupirkti vaikiškų knygelių Vilniaus Šilo specialiosios globos vaikų namams.

Nuotraukos Vikos Petrikaitiės >>>

Vakarienė su XXI a. Kudirka: interaktyvūs eilėraščiai, literatūriniai remiksai, interneto poezija –  balandžio 28 d. (ketvirtadienis) 18 val. Žygimantas Kudirka (scenoje – Mesijus) – kūrybininkas, rašytojas ir atlikėjas. Vienas atliekamosios – slemo – poezijos pradininkų Lietuvoje. 2014 m. tapo Europos slemo čempionu. Menininkas poeziją kuria iš garso, vaizdo bei konkrečiosios poezijos elementų. Vakaro metu Žygimantas Kudirka-Mesijus, vienas jauniausių Kudirkų iš Vinco linijos, pristatė pirmąją savo knygą „XXI a. Kudirka“. Interaktyvioje, bet vis dar spausdintoje knygoje skaitytojai ras įvairių nuorodų, kaip praturtinti, papildyti knygos patirtį: susirašinėti su literatūriniu personažu elektroniniu paštu, paskambinus nurodytu numeriu išklausyti balso pašto skaitomą eilėraštį ar gauti eilėraštį trumpąja žinute. Knygos pristatymą papildys iš autoriaus balso generuojama muzika.

Nuotraukos Vikos Petrikaitės >>>

Organizatoriai: LMA Vrublevskių bibliotekos Komunikacijos skyrius ( tel. 212 68 90 ) ir LMA Vrublevskių bibliotekos LBD skyrius

Renginiai vyks LMA Vrublevskių bibliotekoje, 15 kambaryje