Kodėl svarbus publikacijų sąrašas ir kaip būti matomiems?

Socialinės medijos: visada matomi ir pasiekiami

Socialiniai tinklai padeda tyrėjams, publikacijų autoriams būti matomiems, sekti kitų mokslinę veiklą, surasti bendraminčių, bendraautorių, būti tarptautinės mokslinės bendruomenės nariais, dalintis idėjomis, klausti ar gauti patarimų, gauti pranešimus apie dominančias publikacijas arba pačias publikacijas, įvykius, darbus.

Academia.edu (http://www.academia.edu/)

Tinklas vienija per 9 mln. registruotų vartotojų. Skirtas mokslininkams ir tyrėjams talpinti savo ir gauti dominančias kitų autorių publikacijas, bendrauti, pažinti ir sekti savo srities kolegų tyrimus.

LinkedIn (http://www.linkedin.com/). Profesinis socialinis tinklas, kuriame galima skelbti savo prieskyras, profesinius pomėgius, bendrauti su esamais ir buvusiais kolegomis, talpinti publikacijas, sulaukti darbo pasiūlymų.

Mendeley (http://www.mendeley.com/). Tai ir socialinis tinklas, ir bibliografinių nuorodų tvarkymo programa. Mokslininkai gali sukurti savo profilius, bendrauti pagal tyrimų sritis, talpinti publikacijų sąrašus. 

ResearchGate (http://www.researchgate.net/). Turi apie 4 mln. registruotų vartotojų. Socialinis tinklas mokslininkams ir tyrėjams, skirtas savo publikacijų, nepublikuotos tyrimų medžiagos, sėkmingų ar nepavykusių eksperimentų rezultatų pateikimui, bendravimui, bendraautorių suradimui, dominančių publikacijų gavimui.

ORCID (http://orcid.org/)

Projekto ORCID tikslas – sukurti mokslininkų unikalių identifikatorių registrą ir susieti publikacijas, mokslinę veiklą su šiais identifikatoriais. Tai padėtų identifikuoti autorius su panašiomis pavardėmis, inicialais, keičiant darbovietes, kintant institucijų pavadinimams ir panašiai. ORCID turi sąsajas su ResearcherID ir Scopus Author ID.

Naujienų prenumerata Alerts ir RSS

Paslaugos Alert dėka iš leidėjų ir duomenų bazių gausite dominančios srities naujausią informaciją. Naujienos pranešamos iškart po atnaujinimo elektroniais laiškais ar RSS santraukomis. Nustatymai ir prenumeravimo būdai skiriasi atsižvelgiant į leidyklą ar duomenų bazę. Paprastai būtina užsiregistruoti ar susikurti duomenų bazės vartotojo vardą ir nustatyti, kokias naujienas norima gauti.