Paskaita apie požemių gyvuosius ir mirusius

2014 m. spalio 28 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1), įvyko vieša gamtininko, gamtos ir mokslo žurnalisto, keliautojo Daumanto Liekio paskaita „Apie požemių gyvuosius ir mirusiuosius“. Vakaro metu lektorius pristatė seniausių Europos kanalizacijų gyvybes, giliausią pasaulio urvą ir Vilniaus Šv. Dvasios bažnyčios kriptos mumijų tyrimus. 

Kaip pastebi Daumantas Liekis, nusileidęs į seniausius miestų kanalus tarsi peržengi laiko erdvę. Po šulinio dangčiu, rieduliu ar už seno rūsio sienos slypi nepaliesta ir neišmindyta praeitis: nuo II pasaulinio karo iki imperatoriaus Marko Ulpijaus Nervos Trajano ar Aleksandro Makedoniečio. Tos požeminės erdvės tokios pačios, kokias savo vizijose regėjo projektuotojai, o košmaruose – statybininkai ar vergai. 

Į požeminius miestų kanalus potvynių metu ar gryno atsitiktinumo dėka suplaukia galybė įvairius laikmečius ir kataklizmus menančių daiktų: nuo šiuolaikinių banko kortelių iki galvijų ragų ar amforų šukių. Vakaro metu specialiai parengtoje ekspozicijoje buvo galimybė susipažinti su Vilniaus požemių artefaktais. 


Daugiau nuotraukų >>>