Vieša paskaita „Rūmai ir bandelės: grafo Antano Tiškevičiaus biografijos pėdsakais“

Paskaitoje narpliojama grafo Antano Tiškevičiaus (1866-1920 m.) asmenybė ir jo veiklos bruožai. XIX a. pabaigoje paveldėjęs milžiniškus turtus, grafas Antanas Tiškevičius vos per keletą metų sugebėjo išjudinti Vilniaus pramonę ir prekybą, sukaupti įspūdingą biblioteką ir meno dirbinių kolekciją.

Pasak amžininkų jo ypatingas bruožas buvo tas, kad jis be galo mylėjo Vilnių. Išties A. Tiškevičius gyveno išskirtinai tik Vilniuje, nesistatė stambios užmiesčio rezidencijos ar parko, kadangi visas savo jėgas atidavė miestui, kurį be galo mylėjo. Šiandien beveik neturime jokių aiškiai matomų grafo Antano Tiškevičiaus veiklos pėdsakų, tačiau istoriniai dokumentai atskleidžia daug įdomių detalių.

Išsilavinusio ir pasiturinčio jauno didiko veiklos ratas buvo labai platus – nuo prekybos duonos gaminiais tinklo iki aistringo savo meno kūrinių ir knygų kolekcijos pildymo ar tipiškų diduomenės pasilinksminimų. Kur gyveno grafas? Kas nutiko jam, jo šeimai ir kolekcijoms? Kur dingo jo sukurtas pramoninis kvartalas? Į visus šiuos klausimus buvo bandoma atsakyti viešoje paskaitoje, kurioje siekiama naujai pažvelgti į nepelnytai pamirštą istorinę asmenybę, tragiškai baigusią savo gyvenimą. 

Komunikacijos skyriaus informacija
Tel. 212 68 90